Головна » 2012 » Березень » 5 » Як стати битмейкером

21:58
Як стати битмейкером
Якщо ви думаєте, що це просто, то ви не вмієте думати. Це цілий шлях від елементарного до складного, точніше від вашого тьмяно звучного біта до шикарного продакшину. Як цього домогтися? — знання, практика, оригінальність. Все залежить від вашої завзятості, наполегливості, уважності і підходу. І якщо ви все-таки хочете цього, то готуйтесь витратити дуже багато часу.

Якість, якість, якість… Це те, за що бореться навіть талановитий бітмейкер. Адже буває таке: вас відвідала геніальна ідея, ви створили класний інструментал, включаєте Dr.Dre або Timbaland і розумієте, що ви навіть не дивитесь поруч. Звичайно ж проблема в зведення та мастерингу, а точніше в їх відсутності. Зведення та мастеринг — це всього лише теорія і невелика фантазія. Але про це пізніше.

Для отримання максимальної якості вам знадобиться ще дещо. Звичайно важливо як це все зробити, але не менш важливо, з допомогою чого це робити. Почнемо з аудіо секвенсора. Найпростіше, або «все в одному», а в кінці незрозуміло що — це Fl Studio. Його обирає більшість. Всі з нього починають, адже це просто і зручно. Більше переваг немає. Для того щоб зробити трек професійно, слід вибирати секвенсори фірми Steinberg. По чому секвенсори? Тому що кожен секвенсор від Steinberg служить для певної мети. Cubase для створення треку, Nuendo для його зведення, а WaveLab для мастерингу. Звичайно, можна все зробити в Cubase. Але давайте будемо мати підхід і креативність. Це навіть цікавіше, не кажучи вже про якість.

Наступним кроком буде вибір віртуальних інструментів (VSTi) і бібліотек семплів (Wav). Власне те, за допомогою чого ви будете робити свої твори. Тут можна розгулятися, адже їх просто тисячі. Кращі фірми VST інструментів і спеціальних бібліотек(nki) для семплера Kontakt це — Native Instruments, Vir2, Best Service, Spectrasonic, East West. Кращі бібліотеки семплів (Wav) звичайно від Loop Masters, Mutekki Media, Motion Studios, P5Audio, Diginoiz.

Що б зробити зведення та мастеринг максимально якісно, вам знадобляться VST ефекти. Кращі з них це ефекти фірм Waves, Antares, Brainvorx, DDMF, IK-Multimedia, Native, Sonnox, Voxengo, Bootsy.

Ось власне і все що вам потрібно для створення професійної треку. Все інше залежить від вас.