Головна » 2012 » Березень » 10 » Мастеринг

12:03
Мастеринг

Мастеринг – це процес роботи над уже зведеним треком, для отримання максимальної щільності, гучності, якості і обсягу.
Мастеринг слід починати з пікового лімітування, для того що б запобігти цифрову перевантаження. Встановлюємо на лимитре Input Drive і Overload значення 0. Реліз вибудовуємо в темп треку (60000/BPM/2, 4, 8…). Найкраще підійде лімітер від фірми T-Стійки.
Наступним кроком буде фільтрація низьких і високих частот. За допомогою еквалайзера просто зрізаємо все, що нижче 20 Гц і все що вище 20 кГц. Тим самим ми прибираємо всілякі перешкоди і шуми, що заважають для нормального прослуховування треку. Краще за всіх з цим завданням справляється знаменитий еквалайзер з функцією фільтрації Oxford EQ Native від компанії Sonox.
Після того як ми зробили так званий предмастеринг, слід основна частина мастерингу.

Еквалізація

Для початку проведіть аналіз свого міксу. Послухайте чого не вистачає в ньому. Далі просто потроху збільшуємо потрібні частоти. Що б наприклад, посилити потужність бочки, додаємо в районі 60 Гц. Показати брилианс пісні – додаємо в районі від 6 до16 кГц. Кращі еквалайзери для мастерингу від фірм Nomad Factory Blue Tubes, DDMF і звичайно ж еквалайзери серії Q від Waves.

Компресія

На мастерингу компресія в першу чергу служить для того що б стиснути динамічний діапазон, що надалі дає можливість збільшувати сприйняття гучності. Виставляємо регулятори наступним чином: Input Drive 0, Attack 40-50, Release (темпу) Ratio 3:1, якщо є Side Chain то на ньому виставляємо приблизно 100 Гц, для того що б компресор не зачіпав все що знаходиться нижче цієї частоти, що створить необхідний якість треку. Кращі компресори для мастерингу від фірм Elysia Compressor, Brainworx, T-Стійки.

Збільшення стерео бази

Тут все просто: беремо розширювач стерео бази Stereo Імадег від компанії Waves і зовсім небагато починаємо додавати. Що б переконається, що ви не переборщили, прослуховуємо трек в моно режимі. Також можна додати зовсім трохи реверберації. Для цього підійдуть плагіни від компанії Lexicon PCM Native Reverb.

Лампове збагачення

Тут справа смаку. Якщо вам необхідно додати трохи лампового тепла аналогового обладнання, то краще всього підійдуть плагіни від Bootsy і TriTone Digital. Суть цих плагінів полягає в додаванні гармонік, використовуючи якісні імпульси світового обладнання.

Максимізація

Процес, який дозволить зробити трек максимально гучним. Кращі максимайзеры: Classic Clipper (T-Стійки), L1, L2, L3 (Waves), і дуже хороший Kratos Maximizer (Kuassa).