Головна » 2012 » Квітень » 2 » Запис бек-вокалу

23:51
Запис бек-вокалу

Як ми знаємо, бек-вокал завжди прикрашає запис. І краще всього, якщо на бек вокалі записаний інший вокаліст (не виконуючий основну партію) або навіть кілька. Записувати бек-вокалістів можна як разом, так і окремо. І, незважаючи на те, що у разі запису кількох виконавців одночасно, буде більш відчутно простір, перевагою стане план, який буде більш глибоким.

Є цікавий метод, яким користується американська студія звукозапису Motown: пара бек-вокалістів, розташовуються один навпроти одного і одночасно співають у двосторонньо спрямований мікрофон, який ще називають «вісімка». Осі спрямованості орієнтовані на бек-вокалістів. Цей метод застосовується для того, що б бек-вокал став більш насиченим і яскравим.
Якщо є два мікрофони, і хочеться записати бек-вокалістів одночасно, то розташуєте мікрофони один навпроти одного тильною стороною, але один з мікрофонів опустіть або підніміть, щоб уникнути фазових спотворень.
Бек-вокалістів не варто записувати за способом double track (налагодження голосів), це краще застосувати для основного виконавця.

І ще один важливий рада: бек-вокаліста краще записувати в іншій кімнаті і на інший мікрофон, бажано динамічний.