Головна » 2012 » Березень » 20 » Секрети відомості реп вокалу

00:51
Секрети відомості реп вокалу

Будь зведення слід починати з фільтрації. Для вокалу пораджу використовувати високоякісний фільтр FabFilter Pro-Q. Обрізаємо все, що нижче 45 Гц, а також вище 20 кГц. Далі ставимо Classic Clipper від фірми T-Rakcs. Налаштовувати не треба. Він просто запобігає кліпування, у разі якщо звичайно є перевантаження, хоч у яких не будь місцях треку. Якщо трек записаний брудно, слід його трохи підчистити. Для цього існує спеціальний плагін від Waves — X-Noise. Досить просканувати їм місце, де є тиша, натиснути кнопку Learn, і воспроизводи. Цієї ж кнопкою відключаємо його. Далі регуляторами Reduction і Threshold налаштовуємо так, що б вас задовольнила запис. Головне не переборщувати інакше загубляться важливі частоти.

Важливою частиною відомості вокалу є еквалізація. Для цього підійде відмінний еквалайзер від DDMF. Починаємо эквализацию з пошуку проблемних (резонансних) частот у правому спектрі. Для цього на еквалайзері робимо максимально вузьку смугу з допомогою параметра Q, потім ставимо гучність на максимум і потихеньку рухаємо фейдер приблизно до 400 Гц. Коли почуєте проблемне місце, опускаємо ручку регулює гучність приблизно на мінус 4-5 Дб.

Для збільшення зрозумілості вокалу, а також для того що б показати характер, слід підняти частоти в районі 2 кГц. І щоб зробити його більш яскравим, злегка піднімаємо в області 10 кГц.

Звичайно, результат може вас не втішити, і ви не почуєте, як щось радикально змінилося, але повірте, це було важливо. Важливо не перестаратися, особливо при піднятті громкостей на еквалайзері. Що б виправити ситуацію в корінь, раджу після еквалізації використовувати потужний плагін розроблений компанією TriTonDigital — ColorTone Pro. Він використовує імпульси дорогого аналогового обладнання. Настійно рекомендую використовувати пресет LA2.

Слідом йде компресія, для того що б злегка підрівняти динаміку сигналу. Детальний процес описаний у статті компресія вокалу. Залишається тільки додасть трохи ефектів, що б прикрасити голос. Ставимо чудовий ревербератор Lexicon PCM Native Reverb. Додаємо трошки реверберації, тим самим оживляємо вокал і робимо його більш об’ємним.


У висновку можна утеплити звук высокачественным плагіном TesslaSE від Bootsy.